Cech topenářů a instalatérů České republiky
autorizované společenstvo
Hudcova 424/56B, 621 00 Brno • tel./fax: 541 120 565 • e-mail: cti@cechtop.cz

25.ročník mezinárodní výstavy Infotherma 2018. Při zahájení výstavy Cech udělil značku Kvalita Garantována CTI ČR. Konference pod názvem „Nejnovější trendy ve vytápění, vzduchotechnice a domovních instalacích.

Dvacáté páté pokračování mezinárodní výstavy Infotherma
O spolupráci, technických novinkách i vizích do budoucna

Dne 22. ledna byl na výstavišti Černá louka v Ostravě zahájen 25. ročník mezinárodní výstavy Infotherma.

Výstavu slavnostně zahájili:
Ing. Evžen Tošenovský Europoslanec Evropského parlamentu
Ing. Petr Valdman Ředitel Státního fondu životního prostředí ČR
Jarmila Uvírová Náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje
Ing. Vladimír Sochor Odbor energetické účinnosti a úspor MPO
Ing. Vladislav Král Odbor plynárenství a kapalných paliv MPO
Ing.Pavel Bartoš Ředitel Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje

Při příležitosti zahájení výstavy INFOTHERMA 2018 byla předána ocenění a uznání. Cech topenářů a
instalatérů ČR udělil oficiálně společnosti TERMO KOMFORT, s.r.o. známku kvality „KVALITA
GARANTOVANÁ CTI ČR“ k výrobku Tepelná čerpadla DIMPLEX, systém vzduch-voda, typová
řada, LA 9,12, 18/S-TU(R)

Zcela zaplněné výstaviště více než 340 domácími i zahraničními vystavovateli představuje novinky, služby a náměty, kam by se mělo ubírat moderní a ekologické vytápění malých a středních objektů.

Na uživatele stále více doléhají pořizovací a provozní náklady moderního vytápění. Návštěvníci výstavy proto od ní očekávají náměty, jak je možno na vytápění ušetřit a zachovat komfort bydlení.

Téměř třetina výstavních ploch je věnována smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů. Prezentují se zde tradičně firmy s tepelnými čerpadly a solárními panely.

Návštěvníci dvacátého pátého ročníku mezinárodní výstavy Infotherma se mohli seznámit i s řadou námětů, jak energii vyrábějí a skladují v jednotlivých státech světa.

Součástí Infothermy byl tradičně obsáhlý doprovodný program, který probíhal na dvou místech, v kongresovém centru ve III.n.p. a ve vstupním areálu pavilonu A1.

V Kongresovém centru byla připravená zajímavá témata s nichž vybíráme doprovodný program Cechu topenářů a instalatérů České republiky, středu 24.1. Nejnovější trendy ve vytápění, vzduchotechnice a domovních instalacích – Biomasa jako energetická perspektiva pro města a obce – Nové trendy ve zdravotechnice – Eko-design ve vzduchotechnice – Tepelné čerpadlo umí topit, chladit, ohřívat vodu i větrat, ale jak správně vybrat a „nespálit se“ – Úprava a čištění odpadních vod a jejich opětovné využívání v RD – Nová technická řešení a nové směry – Nová tepelná čerpadla vzduch/voda ve čtvrtek.

Pro návštevníky je na Infothermě 2018 připraveno několik poradenských stánků.

Stánek Cechu topenářů a instalatérů připravil poradenství pro oblast vytápění, vzduchotechniky, obnovitelných zdrojů a energetiky, stánek TZB-info poskytl informace k aktuálním cenám plynu a elektřiny od jednotlivých dodavatelů a k porovnání nákladů na vytápění, Krajský úřad MSK podává informace ke Kotlíkovým dotacím a SFŽP k Nové zelené úsporám a Dešťovce.

Na žáky odborných škol čekaly technické zážitky, soutěže v technické dovednosti z oblasti TZB, které pro ně připravili zástupci sekcí Cechu topenářů a instalatérů ČR.

Nebylo vždy jednoduché eliminovat a reagovat na nejrůznější „koncepce“, dotace a směry často ovlivňovány lobbistickými a politickými tlaky. Jsme rádi, že máme o kolo sebe řadu moudrých spolupracovníků, vystavovatelů, pracovníků z výzkumných pracovišť, škol, cechů, svazů, asociací, společenství a pochopitelně mediálních partnerů, kteří nám názorově pomáhají připravovat výstavy s objektivními a realistickými pohledy na vytápění a možné úspory. Všem těm bychom chtěli upřímně a ze srdce poděkovat. I o tom by měla být Infotherma 2018.

Agentura Inforpres, pořadatel výstav Infotherma
www.infotherma.cz>

Pozvánka, program 

    
PŘIHLÁŠENÍ ČLENŮ

    Ochrana osobních údajů                             Copyright 2013 Cech topenářů a instalatérů České republiky, z.s.