Cech topenářů a instalatérů České republiky
autorizované společenstvo
Hudcova 424/56B, 621 00 Brno • tel./fax: 541 120 565 • e-mail: cti@cechtop.cz

Setkání členů CTI ČR zakladatelů rodinných firem

Vážení profesní přátelé,

léto se blíží a dovolené jsou za dveřmi. Připravili jsme pro členy cechu ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) dne 31.7.-1.8.2019 první setkání členů cechu, zakladatelů rodinných podniků. Cílem je pomoci českým rodinným firmám úspěšně předat řízení a posléze majetek nové generaci rodinných nástupců. Jde nám o to, aby české firmy zůstaly v rukou českých rodin.
Rodinná firma se drží svých hodnot, znamená spolehlivost, zodpovědnost a plné a bezvýhradné nasazení.

Předání firemního majetku do rukou další rodinné generace je úspěšné za předpokladu, že nastupující generace bude firmu dále rozvíjet, příp. bude investovat do vlastního kapitálu rodinné firmy.

„Rodinné podniky se staly základním kamenem české ekonomiky. Většina z nich prochází procesem předání na novou generaci vlastníků právě teď. V tomto období je rodinná firma nejvíce ohrozitelná. I když majitelé a nástupci chtějí společně dosáhnout úspěchu, tak přesto je to složitý projekt, ve kterém se za každou zásadní chybu tvrdě zaplatí. Tyto ztráty jdou od snížení likvidity, výkonu a obchodního potenciálu až po likvidaci podniku či prodej do rukou finančních fondů. V tomto případě se ztrácí výhody, které rodinné podnikání přináší obchodním partnerům, zaměstnancům, regionu a naší zemi. Ukazuje se, že firmy mohou přejít do další generace odhodlaných mladých podnikatelů, pokud rodiny zvládnou proces převodu vlastnictví. Odcházející generace zakladatelů a jejich nástupci potřebují pomoci. Je třeba řešit kvalifikované poradce, systém vzdělávání, podporovat růst a inovace, povzbudit k další expanzi. Nebude třeba vynaložit velkých nákladů na podporu rodinných firem, živností a farem, ale každá koruna investovaná do tohoto segmentu národního hospodářství se několikanásobně vrátí.“
Zdroj: AMSP ČR

Setkání se uskuteční 31.7. – 1.8.2019 v hotelu Atlantis u Brněnské přehrady v příjemném prostředí v pohodové atmosféře venkovně-přírodního areálu hotelu s velkým venkovním bazénem, rozsáhlým parkovištěm, tenisovými kurty, grill parkem.

Hlavním posláním je společný aktivní prožitek, originální a neopakující se program, navázání nových vztahů mezi rodinnými firmami, příběhy z rodinného podnikatelského prostředí.

Moderátorem „kulatého stolu“ rodinných firem bude Libor Musil, předseda představenstva LIKO-S, a. s. Slavkov u Brna, člen představenstva AMSP ČR, vítěz soutěže Rodinná firma roku 2014, firma zaměřující se na výrobu a montáž halových objektů, montovaných budov, interiérových příček atd. Propagátor zelených staveb. Jedinečný projekt slavkovského inovátora Liko Noe je jednou z nejzajímavějších staveb v České republice a stal se nejzdravější kanceláří roku.

Dvoudenní program Vám zašleme současně s potvrzením Vaší rezervace. Kapacita je omezena. Rezervaci zašlete nejpozději do 30.6.2019 na e-mail: cti@cechtop.cz

V příloze Vám posílám předběžný program setkání zástupců rodinných firem v oboru instalatér-topenář pořádaný CTI ČR ve spolupráci s AMSP ČR a TZB-Info.cz. Také jsou přílohou i reference účastníků setkání rodinných firem, které se uskutečnily v rámci aktivit Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Těšíme se na setkání s Vámi

Bohuslav Hamrozi
Prezident CTI ČR

Reference účastníků kulatých stolů rodinných firem
Závazná přihláška 

    
PŘIHLÁŠENÍ ČLENŮ

    Ochrana osobních údajů                             Copyright 2013 Cech topenářů a instalatérů České republiky, z.s.